
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS-232 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
| Receiver Hysteresis | 150 mV |
Stock: 2813
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46579
Ext.Price$0.46579
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46579 | $0.46579 |
| 10 | $0.37200 | $3.72000 |
| 25 | $0.34007 | $8.50175 |
| 50 | $0.31088 | $15.54400 |
| 100 | $0.28421 | $28.42100 |
| 300 | $0.26069 | $78.20700 |
| 500 | $0.23911 | $119.55500 |
| 1000 | $0.22553 | $225.53000 |
